O nas Odkryj piękno Ziemi Szczecineckiej

O nas

Lipowy Dwór - Pensjonat dla koni i Ośrodek Jeździecki na Pojezierzu Drawskim. Piękne tereny i cisza. Jazda konna dla zaawansowanych oraz nauka jazdy dla dzieci i dorosłych.

Ośrodek Jeździecki Lipowy Dwór położony jest w Lipnicy, wśród pól i lasów nad malowniczym jeziorem Lipno w odległości zaledwie 4 km od centrum Szczecinka. Konie to nasza życiowa pasja dlatego chcąc się nią dzielić, oferujemy naukę jazdy konnej zarówno dla początkujących jak i osób które dobrze trzymają się w siodle niezależnie od wieku. Jazdę konną prowadzimy zarówna na kucach jak i większych koniach.

Nauka prowadzona jest przez doświadczonego instruktora posiadającego stopień instruktora rekreacji ruchowej – specjalność jazda konna nadany przez Ministerstwo Sportu i Rekreacji. Do dyspozycji mamy przygotowane dwie ujeżdżalnie o wymiarach 20mx40m oraz 30mx50m wraz ze specjalnie przygotowanym miękkim podłożem. Dla bardziej zaawansowanych oferujemy wyjazdy w teren pośród jezior, lasów i pól na malowniczej Ziem Szczecineckiej.

Oferujemy również organizację  przyjęć urodzinowych z kucykiem dla dzieci, imprez jeździeckich dla szkół i przedszkoli.

Ośrodek świadczy równiez usługi z zakresu hipoterapii.